1. Државно такмичење талентованих ученика средњих школа по научним дисциплинама РС

У недељу, 30. маја, у Панчеву је оджано 63. Републичко такмичење талентованих ученика средњих школа по научним  дисциплинама. Учешће на такмичењу, пласманима на првом, другом или трећем месту на Регионалним такмичењима ученика средњих школа у 12 дисциплина (Математика, Српски језик, Књижевност, Физика , Хемија, Биологија, Географија, Историја, Енглески језик,Програмирање, Психологија и Заштита животне средине) остварило је 147 ученика са територије Републике Србије.

Регионални центар за таленте Чачак представљало је 22 ученика  у осам дисциплина и то Математика, Књижевност, Енглески језик, Психологија, Биологија, Историја, Програмирање и Географија, са којима је сарађивало  13 ментора поменутих дисциплина.

Награду на Републичком такмичењу је освојило седам ученика:

Специјалне награде на Републичком такмичењу за истраживачки рад остварили су: